Uygulamamızı İndirin

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için uygulamamızı indirebilirsiniz.

Hemen İndir

23.03.2022

CMK Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen CMK Eğitim Seminerlerine ilişkin duyuruyu dikkatinize arz ederiz;

5271 Sy   Ceza Muhakemesi Kanunu gereğince soruşturma ve kovuşturma aşamalarında yapılacak müdafi ve vekil görevlendirmeleri için Baromuzca oluşturulan ‘CMK Listesi’ nde yer almak isteyen avukat/stajyer avukatlar için Sertifikalı CMK Eğitim Seminerleri düzenlenmektedir. CMK Listesi’ nde yer almak isteyen avukat/stajyer avukatın, eğitim seminerine katılarak sertifika almaya hak kazanması gerekmektedir. Seminere katılmak isteyen avukat/stajyer avukatın Adliye 1. Katta bulunan CMK Servisi’ne bir dilekçe ile başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru yapacak stajyer avukatların başvuru yaptıkları tarih itibari ile stajının son 3 ayında bulunması gerekmektedir.

Seminer için yeterli sayıda başvuru yapıldığında, seminer katılımcı listesi oluşturulacak ve seminer tarihi belirlenecektir. Seminer katılımcı listesi başvuru tarihi esas alınarak oluşturulacaktır. Katılımcılarla iletişim sağlanması için whatsapp grubu oluşturulacak ve seminerin tarih-yer-saat bilgileri ile seminere ilişkin diğer tüm bilgilendirmeler whatsapp grubunda duyurulacak veya gerekli duyurular sms ile yapılacaktır.

Seminer iki buçuk gün sürmektedir. Seminerler için salon, yemek, coffee break gibi hazırlıklar yapılmaktadır. Bu nedenle başvuru yapan avukat/stajyer avukatın, seminere katılacağını kabul ve taahhüt ettiği kabulü ile katılımcı sayısı belirlenmekte ve hazırlıklar buna göre yapılmaktadır. Başvuru yapmasına rağmen seminere katılmayan veya seminer programının %75’ine katılmayan avukat/stajyer avukat CMK Listesi’ ne eklenmeyecek olup, seminere katılmak için yeniden başvuru yapılması gerekmektedir.

 

                                                                                                      CMK Uygulama Merkezi Koordinatörü