Uygulamamızı İndirin

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için uygulamamızı indirebilirsiniz.

Hemen İndir

Sevgili Meslektaşlarım,

Kontrolsüz açılan hukuk fakülteleri, yüksek kontenjanlar meslektaşlarımızın sayısında ciddi artışlara neden olmuştur. Son üç yılda 480 meslektaşımız aramıza katılmıştır. Bu hızlı artış karşısında gerek ülkenin ekonomik, sosyal ve siyasal durumu, gerekse de yargının işleyişindeki temel problemler ve avukatlık mesleğinin iş alanlarının her geçen gün daha da daraltılması nedeniyle mesleğe yeni başlayan meslektaşlarımızın önemli bir kısmı asgari geçimlerini sağlayamayacak duruma gelmişlerdir.

Bu ekonomik zorluk karşısında CMK kapsamındaki zorunlu müdafilik, maalesef mesleğe yeni başlayan meslektaşlarımız için önemli bir geçim kaynağı haline gelmiştir. Baro Yönetim Kurulumuz mesleğe yeni başlayan arkadaşlarımız lehine pozitif ayrımcılık fikrine dayalı yeni bir katsayı sistemine geçmeyi planlamaktadır. Ancak bu konuda siz değerli meslektaşlarımızın görüşleri de bu kararı uygulama konusunda bizler için son derece önemlidir.

Geçmeyi planladığımız sistem özetle; mesleki kıdemleri 0-3 ya da 0-5 olan meslektaşlarımızın hizmet puanları daha düşük katsayı ile değerlendirilip, mesleğe yeni başlayan genç meslektaşlarımızın daha fazla CMK görevi alması fikrine dayanmaktadır.

Aşağıdaki ankete katılarak görüşlerinizi bizlerle paylaşmanızdan büyük memnuniyet duyacağız. Saygılarımızla.

Oy kullanabilmek için öncelikle baronet girişi yapmanız gerekmektedir.