Uygulamamızı İndirin

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için uygulamamızı indirebilirsiniz.

Hemen İndir
Suruç’ta 5 Yıl Önce Katledilen 33 Yurttaşımızı Saygıyla Anıyoruz

20.07.2020

Yaşadığımız coğrafya aydınlatılmamış onlarca trajediye tanıklık etti. Gerçek anlamda yüzleşme sağlanmadığı için tarih tekerrür ediyor ve her gün yeni katliamlar yaşanıyor. 5 yıl önce barışçıl bir dünya hayaliyle yola çıkan 33 genç Suruç’ta katledildi. Geride hayalleri, gülüşleri ve mücadelelerini bırakarak aramızdan ayrıldılar.

 
Failler hala yok, işleyen bir yargılama yok, olayın arka planına dair hiçbir araştırma yok. 5 yıldır gerçeği hedeflemeyen formel bir şekilde devam eden bir yargılama var sadece. Cezasızlık politikasına son verilmediği sürece bu ve benzeri katliamlar bu coğrafyanın kaderi olacak. Bir kez daha yetkilerle sesleniyoruz; geçmişle yüzleşme, kanayan yaralarımızın kabuk bağlamasının ve iyileşmesinin tek yolu. Suruç’ta ne olduğunu, kimlerin bu katliamda kasıt, kusur ve ihmalinin olduğunu tüm topluma açıklamanızı ve yargı önüne çıkarmanızı talep ediyoruz.

     
5 yıl önce yitirdiğimiz 33 kardeşimizi saygıyla anıyoruz. Demokratik, özgür ve kardeşçe bir yaşam düşleri, bizim de düşlerimiz.   

Diyarbakır Barosu