Uygulamamızı İndirin

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için uygulamamızı indirebilirsiniz.

Hemen İndir
SULTANAHMET SALDIRISINI ŞİDDETLE KINIYORUZ!!!

12.01.2016


Bugün sabah saatlerinde Ülkemizin kutsal, tarihi ve turistik mekânlarından olan Sultan Ahmet semtinde bir patlayıcıdan kaynaklandığı belirtilen menfur bir saldırı gerçekleşmiştir.

Ülkemizin BARIŞA bu kadar fazla ihtiyacının olduğu bir süreçte patlatılan bu bombanın ülke BARIŞINA, KARDEŞLİĞİNE, toplumsal birlik ve beraberliğimize yönelik yapılan bir saldırı olduğu aşikâr olup; bu vahşi ve alçakça saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Şüphesiz toplumumuzun birlikte bir arada, demokratik ve özgür bir ülkede, BARIŞ İÇİNDE yaşama arzu ve iradesini, hiçbir karanlık odak ve bu tür vahşi saldırılar yok edemeyecektir. Katillerin ve karanlık güç odaklarının bu saldırısı, halkların barış ve kardeşçe bir arada yaşama talebini daha çok güçlendirmelidir.

Diyarbakır Barosu olarak Barış, Kardeşlik ve Toplumsal birlikteliğimize yönelik gerçekleştirilen bu tür saldırılar karşısında her zaman durduğumuz gibi, bugünden sonra da durmaya devam edeceğimizi belirterek, bu vahşi ve alçakça saldırıda hayatını kaybeden insanlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına ve toplumumuza başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

                                                           Diyarbakır Barosu