Uygulamamızı İndirin

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için uygulamamızı indirebilirsiniz.

Hemen İndir
Meslektaşlarımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz.

22.11.2021

Baromuz üyesi meslektaşlarımız Av. Emel SAYIN ve Av. Ömer SANSARKAN 22.11.2021 Pazartesi günü Elazığ 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma sonrası Maden ilçesinde bir sosyal tesiste bulundukları sırada davanın karşı taraf yakınlarının silahlı saldırısına maruz kalmışlardır. Olayda müvekkilleri yaralanan meslektaşlarımız şans eseri saldırıyı yara almadan atlatmıştır. Saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için çalışmalar devam etmektedir. 

Olay sonrası ifadelerine başvurulmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen meslektaşlarımıza destek olmak amacıyla Baromuz Yönetim Kurulu Üyesi Av. Mehdi ÖZDEMİR ilçeye giderek hukuki süreci Baromuz adına takip etmiştir. 

Hiç kimse savunma görevini yapan avukata fiziki saldırı, tehdit ve hakarette bulunamaz. Avukatlık mesleğine yapılan her saldırı, toplumun temel hak ve hürriyetleri ile hukuki güvenlik hakkına karşı yapılmış demektir. 

Diyarbakır Barosu olarak saldırganların yakalanması ve devamında etkin yargılama sonucu tutuklanmasına karar verilmesini talep eder, sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.