Uygulamamızı İndirin

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için uygulamamızı indirebilirsiniz.

Hemen İndir

06.04.2015

 

 Kulp Kayıpları Davası Ankara’da görüldü..

 

Kulp İlçesi Alaca Köyünden köy muhtarı Mehmet Salih Akdeniz dahil 11 köylünün Tuğgeneral Yavuz ERTÜRK komutasındaki Bolu 2. Komando Tugayına bağlı birlikler tarafından göz altına alınarak zorla kaybedilmesi ve yıllar sonra kemiklerinin bulunarak tespit edilmesine ilişkin dava 06.04.2015 tarihinde Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Sabah saat 11:00 sularında başlayan duruşmaya Baro Başkanımız Av. Tahir ELÇİ ve çok sayıda şikayetçi mağdur hazır bulundu. Sanığın Adliye Binasında olmasına rağmen duruşma salonunda olmaması ve Mahkemenin duruşmayı sanık olmadan yürütmesi üzerine yapılan itiraz karşısında, Sanığın hazır olması amacıyla duruşma öğleden sonra 14:30’a ertelendi.

Öğleden sonra Baro Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimizin de katıldığı duruşmaya bir kez daha sanık hazır olmayınca, şikayetçilerin ifadelerinin sanığın bulunduğu bir duruşmada alınması ve sanığın tutuklanması talep edildi.

Mahkeme sanığın gelecek celse hazır olması için ihtaratlı davetiye çıkarılmasına ve duruşmanın 08.07.2015 tarihine ertelenmesine karar verdi.