Uygulamamızı İndirin

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için uygulamamızı indirebilirsiniz.

Hemen İndir
Kamuoyuna Duyuru ve Başsağlığı

20.03.2020

Baromuz üyesi meslektaşımız Av.Vahit Özkahraman’ın babası ile hamile ve 3 çocuklu ablasının Çermik’e bağlı Konuksever köyünde bulunan evlerinin yakınındaki bahçelerinde çalıştıkları esnada uğradıkları silahlı saldırı sonucu öldürüldükleri, tüm bu yaşananların meslektaşımızın  annesinin gözü önünde gerçekleştiği  olay ile ilgili olarak adli makamlar ile görüşmelerimiz devam etmektedir. 

Yaşanan bu acı olayın failleri ve azmettiricileri hala bulunamamıştır. Meslektaşımızın yakınlarının, yaşam hakkına yönelik gerçekleşen bu saldırı nedeniyle başta Çermik Cumhuriyet Başsavcılığı olmak üzere ilgili tüm Adli Makamlara etkin soruşturma yürütme çağrısında bulunuyoruz. Yaşanan bu vahim olayın faillerinin bir an evvel yakalanıp adalete teslim edilmeleri, yaşanan olayın vehameti açısından hayatidir.

Meslektaşımıza ve kederli ailesine  başsağlığı ve sabırlar dileyerek, hayatını kaybeden yakınlarına Allah’tan rahmet dileriz.


Diyarbakır Barosu olarak; gizlilik kararı ile yürütülen bu soruşturmanın takipçisi olacağımızı, meslektaşımızla dayanışma içinde olduğumuzu, faillerin bir an önce yakalanıp adalete teslim edilmeleri için sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.