Uygulamamızı İndirin

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için uygulamamızı indirebilirsiniz.

Hemen İndir

26.05.2015

DİYARBAKIR'A SEKİZ SAVAŞÇININ CENAZESİ GETİRİLDİ

                Şengal ve Rojava'da DAİŞ çetelerine karşı yürütülen direnişte hayatını kaybeden sekiz (8) YPG (Yekîtîya Parastina Gel) savaşçısının cenazesi otopsi işlemleri yapılmak üzere Diyarbakır'a getirildi. Üçü Hakkari-Yüksekova, ikisi Muş'tan, biri Dersim, biri Siirt ve biri de Diyarbakır'dan olan direnişçinin sabaha karşı Diyarbakır'a getirilmesi ve aynı saatlerde Diyarbakır Merkeze bağlı bir köyle aynı aileden beş (5) kişinin yanarak hayatını kaybetmesi nedeniyle otopsi işlemlerinin uzamasına neden oldu.

                Otopsi işlemlerinin hızlandırılması için Baro Başkanımız Tahir ELÇİ, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gültan KIŞANAK ve bazı milletvekilleriyle birlikte Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan SOLMAZ ile görüşerek işlemlerin hızlandırılmasını sağlamaya çalıştı.

                Daha sonra Baro Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimiz cenazelerin bulunduğu Elazığ yolundaki Eğitim ve Araştırma Hastanesinin morguna giderek otopsi işlemlerini yapan Cumhuriyet Savcısı ve adli tıp yetkilileri ile görüştü.

                Baro Başkanımız ve yöneticilerimiz burada hayatını kaybeden YPG savaşçılarının ailelerine başsağlığı dileyerek cenazeleri memleketlerine uğurladı.