Uygulamamızı İndirin

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için uygulamamızı indirebilirsiniz.

Hemen İndir
BAROMUZ İLE SOSYAL İŞ SENDİKASI ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

05.04.2017

Diyarbakır Barosu çalışanlarının üyesi olduğu Sosyal-İş Sendikası ile Diyarbakır Barosu arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Toplu İş Sözleşmesi imza törenine baromuzun başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve çalışanları ile Sosyal-İş Sendikasının genel merkez yöneticileri katıldı. Toplu iş sözleşmesi, Baromuzu temsilen başkanımız Av.Ahmet ÖZMEN, yönetim kurulu üyelerimiz Av.Ahmet DAĞ ve Av.Muhammed Neşet GİRASUN, Sosyal-İş Sendikasını temsilen sendikanın genel başkanı Metin EBETÜRK, Toplu İş sözleşmesi Daire Başkanı Mustafa AĞUŞ, Ankara Şube Başkanı Murat BOZBEYOĞLU ile işyeri sendika temsilcisi İrşat İPEK tarafından imzalandı.

Baro başkanımız Av.Ahmet Özmen, Diyarbakır Barosunun hak ve özgürlükler mücadelesindeki konumu dikkate alındığında sendikal örgütlenmeye duyarsız kalamayacağını belirterek sendikal özgürlük ve örgütlenmenin önemine vurgu yaptı. Toplu İş sözleşmesinin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Dünya avukatlar gününü kutlayarak sözlerine başlayan Sosyal-İş Sendikası Genel Başkanı Metin EBETÜRK, Diyarbakır Barosu ile toplu iş görüşmelerinin Tahir ELÇİ döneminde başladığını ancak onun katledilmesi ile sekteye uğrayan sürecin baronun yeni yönetimi ile tamamlandığını, Tahir ELÇİ'nin barış özlemi ve düşüncesi ile bize bıraktığı mirasının takipçisi olacaklarını belirterek bu sebeple imzalayacağımız toplu iş sözleşmesini Tahir ELÇİ'nin anısına ithaf ettiklerini, Diyarbakır Barosu gibi insan hakları mücadelesinde etkin ve önemli bir yere sahip kurumda örgütlenmenin mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi. Toplu İş sözleşmesinin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile Diyarbakır Barosu çalışanlarının idari ve mali hakları güvence altına alındı.