Uygulamamızı İndirin

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için uygulamamızı indirebilirsiniz.

Hemen İndir
Baro Başkanımızın Katledilişinin 86. Haftasında Başkanımızı Saygıyla Anıyoruz...

21.07.2017


 

Baro Başkanımızın Katledilişinin 86. Haftasında Başkanımızı Saygıyla Anıyoruz...

 

 

Baro Başkanımız Tahir ELÇİ’nin katledilişinin 86. haftasında Adliye Sarayı önünde her hafta yapılması kararlaştırılan anma etkinliği bugün de meslektaşlarımızın katılımıyla yapıldı. Etkinlikte konuşan Baro Başkanımız Av. Ahmet ÖZMEN şunları söyledi. 

Değerli basın mensupları sevgili Baro Başkanımız Tahir Elçi'nin katledilişini protesto etmek, faillerin ve arkasındaki karanlık odakların yargıya teslim edilmesi amacıyla her hafta Diyarbakır adliyesi önünde  yaptığımız etkinliği bugün 86. hafta tekrar yapıyoruz. Yani 86 haftadır, 86 cumadır Diyarbakır Adliye Sarayı önünde adalet arıyoruz.


Buradan defalarca soruşturma makamlarına, İç İşleri Bakanına, Adalet Bakanına, Başbakana ve  Cumhurbaşkanına seslendik. Sizler aracılığıyla çağrımızı yineliyoruz.


Buradan kendilerine sesleniyoruz: sizin de malumunuz olduğu üzere bu tarz ağır politik cinayetlerin bir soruşturma Savcısının kendi şahsi inisiyatifiyle  ortaya çıkarmasında ve soruşturmanın aydınlatmasındaki güçlüğü hepimiz biliyoruz. Yani başka bir ifadeyle söylemek gerekirse, Tahir ELÇİ soruşturma dosyasının  aydınlatılabilmesi, faillerin bulunabilmesi için bir siyasi iradenin varlılığının gerektiğini hepimiz biliyoruz.


Biz siyasal iktidardan 86 haftadır bu iradeyi göstermesini talep ediyoruz. Ama ne yazık ki bugüne kadar soruşturma dosyasında failleri ortaya çıkarabilecek adım atılmamış, bir delil bir iz bir emare bulunmamıştır.

Bildiğiniz üzere  kısa süre içinde bir kabine değişikliği yaşandı. Yeni adalet bakanı sayın Abdülhamit Gül'ün kendisi de avukat meslektaşımızdır. Ben, sizler aracılığıyla kendisine çağrı yapmak istiyorum: Tahir Elçin'in faillerini bulmak ,dosyayı aydınlatmak bizim olduğu kadar  hem avukat olmanız, meslektaşımız olmanız sebebiyle hem de üstlenmiş olduğunuz Adalet Bakanlığı görevi sebebiyle sizlerin de görevidir.


Sizler aracılığıyla tüm Yetkililere, Hükümete, Cumhurbaşkanlığına çağrımızı yeniliyoruz.