Uygulamamızı İndirin

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için uygulamamızı indirebilirsiniz.

Hemen İndir
Baro Başkanımızın Katledilişinin 83. Haftasında Başkanımızı Saygıyla Anıyoruz...

30.06.2017

Baro Başkanımızın Katledilişinin 83. Haftasında Başkanımızı Saygıyla Anıyoruz...


Baro Başkanımız Tahir ELÇİ’nin katledilişinin 78. haftasında Adliye Sarayı önünde her hafta yapılması kararlaştırılan anma etkinliği bugün de meslektaşlarımızın katılımıyla yapıldı. Etkinlikte konuşan Baro Başkan Yardımcımız Av. Velat ALAN şunları söyledi. 

Basının değerli emekçileri hoş geldiniz.  

Bu hafta da bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz.  19 ay oldu 83 hafta geçti ama ne yazık ki bu cinayet aydınlatılmadı. Gündüz ortası kameraların önünde işlenen bu cinayet bir buçuk yılı aşkın süredir 19 aydır ne yazık ki aydınlatılamadı. Failler bulunamadı Soruşturma dosyası bir nihayete bir sonuca erdirilemedi.

Buradan tekrar seslenmek istiyoruz, Diyarbakır Barosu Tahir Elçi için adalet istiyor.  Adaletin tecelli etmesini istiyor ve bu cinayetin aydınlatılmasını istiyor.

Bizler bundan sonra da adalet arayışımızdan vazgeçmeyeceğiz. Her hafta burada olacağız. Dileğimiz ve temennimiz bir an önce bu olayın aydınlatılması ve faillerin ortaya çıkarılmasıdır.

Bundan sonraki süreçte de yetkilerin bu konuda daha fazla hassasiyet göstereceğine inanıyoruz.

Adalet arayışımız bundan sonra da devam edecektir. Her hafta olduğu gibi bu hafta da buradayız ve bundan sonra da burada olacağız. Katılımınız için teşekkür ederiz.